en iyi 5 para kazanma taktiği

Şu sıralar herkesin sıklıkla araştırdığı ve ilgi gösterdiği para kazanma taktikleri internet üzerinde aranma rekorları kırıyor. Herkesin farklı yöntemleri ve planları olabilir. Bir milyonerin planladığı yol sizinkine uyuşmuyor olabilir ve başarısızlık getirebilir. Fakat ne olursa olsun unutmamanız gereken ve her zaman aklınızda tutmanız gereken altın kurallar vardır.

Taktikler ile milyoner olamazsınız fakat bu taktikleri hayatınıza işleyerek çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Sıfırdan zengin olmak hatta yoktan var etmek istiyorsanız hayatınızın içerisindeki bir çok şeyi değiştirmeniz gerekir. Alışkanlıklarınız, vakit ayırdığınız şeyler, istikrarınız ve daha fazlası. Bu altın kurallar çoğu insanı konfor alanının dışına çıkarttığı için insanlar bu kuralları bir süre sonra uygulamak istemez ve sadece istikrarlı bir şekilde devam edenler zengin olur

Önce kendinize bunu sormanız gerekir. Ben gerçekten bu işi başarabilecek miyim? Ben gerçekten istikrarlı birisi miyim? Ben kafama taktığım şeyi yaparım ve sabırla bu yolda ilerlerim diyorsanız en etkili 5 para kazanma taktiği konumuza devam edelim.

5 para kazanma yontemi 1

Yatırım Yapın

Günümüzde bir çok insan yatırım yapmaz. Gelen parasını kenarda biriktirmeye çalışabilir fakat bu da bir yatırım yöntemi değildir. Unutmayın, riskler her zaman vardır. Özelliklede yoktan var edip, sıfırdan yüze ulaşmak istiyorsanız bu riskler çok daha fazladır ve bu durumda bazen risk almanız gerekir. Normal şartlarda insanlar paralarının ve gelirlerinin sadece %10’unu yatırıma ayırmalıdır. 100 Bin TL’ye sahipseniz bu paranın 10 Bin TL’sini yatırım için ayırmanız gerekir. Fakat yukarda da bahsettiğimiz gibi sıfırdan yükselmek istiyorsanız paranızın %10’undan daha fazlasını yatırım için ayırabilirsiniz. Dövize para ayırabilir, kripto paralar satın alabilir, bir araç almak yerine yolculuklarınızı otobüs veya metro ile yapıp her ay getiri sağlayacak ufak çaplı bir ev alabilirsiniz ve tabiki bunların hiç biri yatırım tavsiyesi değildir diye belirtmekte fayda var.

5 para kazanma yontemi 2

Gereksiz Şeyleri Satın Almayın

Bazı şeylere gerçekten ihtiyacımız vardır ve bunları almak zorundayızdır. Örnek verecek olursak mesela hiç telefonunuz yok ve insanlarla iletişime geçemiyorsanız evet bir telefon satın almak zorundasınız fakat bir telefona sahipseniz ve sadece model yükseltmek istiyorsanız bu artık ihtiyaç değil gereksiz harcama kategorisine girebilir. Yine başka bir örnek verecek olursak kış ayları yaklaşıyor ve mağazada gördüğünüz bir montu çok beğendiniz. Eğer hiç montunuz yoksa sağlığınız için bu montu satın alabilirsiniz fakat zaten bir montunuz varsa bu gereksiz bir harcama kategorisine girebilir. Tabiki bunların hepsi birer örnek ve bir çok varyasyonu var. Aslında hepimiz oturup son 1 ayımızı detaylı bir şekilde düşündüğümüzde bir çok gereksiz harcama yaptığımızı ve aslında bunların “olmasada olur” şeyler olduğunu farkedebiliriz. Harcamaları minimuma düşürmeli ve her zaman tutumlu olmalısınız.

5 para kazanma yontemi 3

Uyku Aralıklarınız

Eğer çok geç saatlerde yatıyorsanız gerçekten başınız dertte demektir. Geç saatte uyuyan insanlar genelde sabahları çok halsiz kalkarlar, daha da kötüsü sabah kalkmak yerine öğlen kalkıyor bile olabilirler. Bu çok doğal çünkü geç saatte yattığımız zaman vücudumuz o uykuyu benimseyemez ve daha çok uyuma ihtiyacı duyar. Üstüne üslük çok uyuduğumuz gibi bir de halsiz uyanırız. Bu tüm gün harcayacağımız enerjiyi ve verimi tamamen sıfıra indirir. Sabahlara kadar çalışmak yerine gece uygun bir saatte çalışmayı bırakıp sabah erken saatte çalışmaya devam ederseniz hem daha verimli hemde daha dinç çalışırsınız. Önceki yazılarımızda da her zaman bahsettiğimiz gibi; Çok çalışan değil, akıllı çalışan kazanır!

5 para kazanma yontemi 4

İnsanlarla Diyalog Kurun

İnsanlarla konuşurken kesinlikle çekingen olmamalısınız. Bir yatırım isterken, bir işe girerken veya başka bir şey yaparken ne olursa olsun dik ve kendinizden emin olan duruşunuzu göstermeli ve olaylara dahil olmalı, akıcı şekilde konuşmalısınız. Sessiz kalmanız veya akıcı olmayan bir konuşmaya sahip olmanız karşınızdaki insana sizi küçük düşürebilir. Bir yatırım talep edeceğiniz zaman bile yatırımcıların ilk olarak akıcı konuşmanız ve diksiyonunuz ile ilgileneceğine emin olabilirsiniz. Çünkü iyi iletişim kuramıyorsanız projeniz zaten hayal ettiğiniz gibi gitmeyecektir.

5 para kazanma yontemi 5

İstikrarlı ve Emin Adımlarla İlerleyin

Projeniz her ne olursa olsun istikrarlı ve emin adımlarla ilerlemelisiniz. Bir çok girişimcinin yaptığı hatalardan biride bir anlık heves ile bir şeylere başlayıp yarım bırakmaktır. Bir projede başarısız olmak veya yarıda bırakmak sizleri maddi, manevi ve pskolojik olarak çok olumsuz etkileyebilir ve bir sonraki projelerinizde ümitsizliğe kapılmanıza sebep olabilir. Bu nedenle bir projeye girişmeden önce tüm detayları ve incelikleriyle gözden geçirip emin olduktan sonra ise vazgeçmeden, çıkan aksiklere rağmen emin adımlarla yürümelisiniz.


Like it? Share with your friends!

83

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.