az bilinen para kazanma yöntemleri

Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzdeki bir çok sektörde rekabet çok fazla kızıştı ve insanlar artık farklı gelir kapılarının arayışlarına girdi. Peki ne yapmalı? Nasıl kazanmalı? Aşağıda sizlerle bu yöntemleri paylaştık. Fakat unutmamanız gereken bir şey var. Paylaşmış olduğumuz hiç bir yöntem saçma veya mantıksız değil, kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca büyük gelirler elde etmek ve gerçekten hızlı para kazanmak istiyorsanız unutmamanız gereken bir kaç şey daha var. Sabırla, istikrarla hiç durmadan büyük emekler harcamak! Her yazımızda bahsettiğimiz gibi bunda da tekrarlıyoruz. Sabır ve istikrar olmadan başarı elde edemezsiniz. Siz inançlı ve emin adımlarla yürüdükten sonra hiçbir şeyin imkansız değildir.

bilinmeyen para kazanma yontemleri 1

Temettü Borsaları Satın Alın

Temettü, bir çok kişinin bilmediği bir terimdir. Temettü denilen şey tamamıyla kâr payı kazanımıdır. Bazı şirketler belli başlı kazançlarını halka açıklar ve bu kazançlarının belli başlı kısmıyla kâr payından ödeme yapacağını açıklar. Sizde bu şartlar altında elinizdeki hisselerin çokluğuna veya azlığına bağlı olarak temettü ödemesi alırsınız.

Şirket kâr payı ortaklığını duyurduktan sonra değil bunun açıklamasını yapmadan önce hisseyi satın aldıysanız daha büyük gelirler elde edebilirsiniz. Bu sebeplede buradaki kilit nokta bu şirketleri bulup önceden analiz edebilmektedir.

bilinmeyen para kazanma yontemleri 2

Şirketler İçin İsim ve Slogan Bularak Para Kazanın

Son zamanlarda gelişen sektör ve rekabet hacmi ile birlikte bir çok girişimci kendisine bir şirket ismi ve slogan bulmakta zorlanıyor. Her geçen gün açılan yeni firma ve şirketlerin marka isimlerini bir köşeye bırakın, bugün herhangi bir alan adı sağlayıcısına girip hangi ismi aratırsanız aratın %90’ının alındığını farkedeceksiniz. Aynı şirket adlarında olduğu gibi yeni alan adları keşfetmekte artık çok zor. Gerçekten yaratıcı bi kafa yapısına sahipseniz bu iş üzerinden çok para kazanmanız mümkün. Çok fazla talep olan bu sektörde bugün yerinizi alın. Peki nasıl?

Squidhelp adlı şirket “Business Naming Services” adı altında bir websitesi oluşturdu ve bu site üzerinde insanları bir araya getirerek şirketlerin isim ve slogan bulmasını kolaylaştırdı. Siteye üye olduktan sonra karşınıza çıkan şirketlere isim ve sloganlar önererek çok hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

bilinmeyen para kazanma yontemleri 3

Domain Alıp Satarak Para Kazanın

2021 yılı itibariyle domainler artık büyük önem taşımaktadır. Hatta her zaman söylediğimiz bir cümle vardır. Bir gün geldiğinde İstanbul’dan bir arsa, daire almak kadar değerli olacak bu domain denen şey. Hemen üstteki paragrafta bahsettiğimiz üzere şirket isimleri bulmak artık gerçekten çok zor. Haliyle yeni, benzersiz domain yani alan adlarını keşfetmekte oldukça zorlaştı. Pürüzsüz kalitede markalaşmaya yatkın isimleri bularak belli başlı platformlarda satışa sunabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Örnek verecek olursak Dünya üzerinde en pahalıya satılan domainlerden carinsurance 49 milyon dolara, insurance adlı domain ise 35 milyon dolara satılmıştır. Benzersiz bir isim bularak sizde bu denizlerin kaptanı olmaya aday olabilirsiniz. Bugün keşfedeceğiniz basit bir alanını 200-300 TL gibi düşük ücretlerle satarak kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

bilinmeyen para kazanma yontemleri 4

Sosyal Medya Yönetimi Yaparak Para Kazanın

Her geçen gün sosyal mecraların kullanımı artmakta ve piyasaya yenileri çıkmaktadır. Dikkatlice incelediğinizde Instagram, Facebook gibi sosyal medya sitesinin içersindeki yüksek takipçili sayfaların sık sık reklam paylaşımı yaptığını görebilirsiniz. Burada devreye şu giriyor, birden fazla sayfası olan ve çığrından çıkan sayfa yönetimi kategorisinde hizmet verebilir ve aylık maaşlı olarak çalışabilirsiniz. Üstelik yapmanız gereken tek şey sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmak.

bilinmeyen para kazanma yontemleri 5 1

Viral Videolar Oluşturun

Eğer video montaj programlarına ilginiz varsa ve hayal gücünüzde gelişmişse bu iş gerçektende tam size göre. Viral videolar günümüzün reklamları için çok önemli bir başlıktır. Bir çok müşteri internette bir şeyler okumak yerine videolu olarak izlemeyi tercih eder. Tabiki her videoyu da izlemez. İlgi çekici bir şeyler olmalı, işte tam da burada viral videolar devreye giriyor!

Hazırlanan bir viral video ile hem kullanıcının dikkatini çekiyor, hem de zihinde kalıcı bir iz bırakıyoruz. Bu sayede markalar büyük kazançlar elde edebiliyor. Çocuk yaşlarda izlediğiniz ve bu yazıyı okurken düşündüğünüzde aklınıza gelen bir reklam videosu varsa bu reklamın viral olması çok büyük ihtimaldir.

Siz değerli okuyucularımız maddelerin tümünü okuyup kendine uygun bir şey bulamamış olabilir. Bunun için üzgünüz fakat diğer yazılarımızda sizlere uygun bir şeyler olduğuna eminiz. Ayrıca şunuda belirtmek istiyoruz. Hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Bazen insanın çok fazla şansa ihtiyacı vardır fakat şansın bizi bulmasını beklemek yerine biz şansı aramaya çıkmalıyız.


Like it? Share with your friends!

85

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.