doviz burolari kepenk indiriyor

Hazine ve Maliye Bakanlığının son aldığı kararla Döviz Bürolarının sahipleri isyan etti ve kepenk indirme yoluna gideceklerini belirtti. Son zamanlarda ülkemiz üzerinde bir çok insan gelen yeni kararlarla birlikte hayatının şokunu yaşıyor desek yeridir. Kuaförlere gelen kısıtlamalardan sonra döviz bürolarının da canı yanacak gibi görünüyor.

Maliye bakanlığının yeni aldığı karara göre artık döviz alımı ve satımı yapılırken kimlik tespiti zorunlu olacak. Bunun yanı sıra sermaye şartları ise 5 milyon liradan 10 milyon liraya yükseldi. Sermaye şartlarının ise 2022 yılının Aralık ayına kadar tamamlanması zorunlu hale getirildi. 31 Aralık 2022 tarihine kadar belirtilen şartları yerine getirmeyen Döviz Büroları’nın yeni yaptırımlarla karşılaşması muhtemel.

Son gelen gelişmeler arasında tüm sektörde birlik ve dayanışmanın söz konusu olduğu ve bu kararın geri çekilmesi için mahkemeye başvurmayı düşünüyorlar.

doviz burolarindan protesto karari

Düzenlemeler Geri Çekilmeli

Türkiye Müesseseler Temsilcisi Ulaş Çabuk yaptığı açıklama ile düzenlemelerin tekrar ele alınmasını talep ettiğini ve bu düzenlemeler ile ilgili itirazlarının olduğunu vurguladı. Ulaş Çabuk, “Yürütme durdurulmazsa ben 2022 sonunda şirketimi kapatmak zorunda kalacağım.” dedi. Döviz büroları tarafından yapılacak olan protesto 4 Kasım Günü gerçekleşecek.


Like it? Share with your friends!

85

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.