facebooktan isim degisikligi metaverse

İlk kurulan ve en büyüklerden birisi olan Facebook garip bir şekilde isim değiştirme kararı alarak gündeme bomba gibi düştü. Bir çok sosyal medya sitesininde sahibi olan Facebook, günümüzde en çok kullandığımız Instagram ve Whatsapp’a da sahiplik yapmaktadır. Uzun bir isim değiştirme sürecinden sonra artık dijital ortamda Facebook tarihe gömülürken şirketin yeni ismi Meta’yı daha sık duymaya başlayacağız gibi görünüyor.

Facebook, markalaşmasını ön plana taşımak ve uzun zamandır bahsettiği Sanal Dünya projesinden dolayı şirket ismini değiştirerek Meta yaptı. Mark Zuckerberg Sanal Dünya adı altında Meta markasını kullanmak istediğini açıkladı. Şirketin yeni isminin açıklanmasından hemen sonra peş peşe bir çok olumsuz haber daha geldi.

facebooktan isim degisikligi meta

Metaverse Nedir?

Metavers günümüzde çokça konuşulan sanal Dünya projelerinden biridir. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg planladığı projesi ile bir çok insanı hayallerinin ötesine götürecek gibi görünüyor. Sanal Dünya’nın en ileri boyutlarından olan bu sistemde mesajlaşmaktan, görüntülü konuşmaktan çok kendinize ait yeni bir evren üzerinde daha şaşırtıcı özellikler ile surf yapabilmeniz mümkün olacak. Mark Zurkerberg konuşmasının sonunda “Facebook’un tarihçesinde internete metin girdik, ardından kameralı telefonlar geldi. İnternet daha görsel ve mobil oldu. Bağlantılar iyileşikçe daha zengin videolara sahip olduk” dedi.


Like it? Share with your friends!

89

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.