girisimciligin dezavantajlari

Girişimcilik günümüzde bir çok insanın hayali olmuş durumda. Özellikle öğrenci kitlenin fazlasıyla dikkatini çeken girişimcilik başlığı, aslında sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Girişimci olmak içerisinde bir çok alt başlığı barındırır ve aslında baktığınızda çok daha zahmetli bir meslektir. Toplumumuzda dilden dile gezen söylentiler nedeniyle insanlar her girişimcinin çılgın derecede paralar kazandığını hatta milyoner olduklarını sanıyor.

Girişimcilik aslında pskolojinizi dahi bozabilecek kadar riskli işlerden biridir. Başarılı bir çok girişimci profesyonel olana kadar defalarca kaybeder, batar hatta sağlığından ödün verir. Aslında hayal edildiği gibi girişimci olduktan sonra 1 günde milyoner olma gibi bir durum asla söz konusu değildir.

Girişimcilik dezavantajlarından bahsedecek olursak say say bitiremeyiz fakat gözünüzü korkutmasın. Gerçekten girişimci bir ruhunuz varsa ve istikrarlıysanız ozaman bu dezavantajların çoğu sizin için etkisini kaybedecek, basit kalacaktır.

girisimciligin dezavantajlari nelerdir

Girişimciliğin Dezavantajları

  • Sabahları bulan ve bitmek bilmeyen çalışma temposu
  • Yoğun stres, daralma hissi ve sağlık sorunları
  • Aylarca hatta yıllarca çalıştığınız parayı bir günde kaybetme riski
  • Projeniz başarıya ulaşana kadar yokluk seviyesinde bir yaşam
  • Asosyal ve insanlar ile daha az iletişim kurmak zorunda kaldığınız bir hayat (projeye göre değişiklik gösterebilir)
  • Aylık veya yıllık belirsiz kazanç ( kimi zaman kazançtan çok zarar )
girisimciligin dezavantajlari nedir

Girişimci Olmalı Mıyım?

Yukarda da bahsettiğimiz üzere girişimcilik zor bir iştir ve her insan girişimci olamaz. Ruhunuzda girişimciliğe dair bir şeyler bulunuyorsa bunu zaten çoktan hissetmiş olmalısınız. Girişimci insanların enerjik, her fikire açık, karşısına çıkan sorunlarda yılmayan, zararları fırsata çevirmede uzman, çoklu iş becerisine sahip ve ileriyi düşünebilen istikrarlı bireylerdir.

Girişimci olmak istiyorsanız önce kendinizde bazı özellikler aramalısınız.. Başladığınız işleri yarım bırakmayı sevmiyor, yaptığınız her şeyde en iyisi olmayı hedefliyorsanız sizinde girişimci bir ruhunuz olabilir. Girişimcilikte risk her zaman yüksek seviyede mevcuttur. Fakat şunu unutmayın, riski önceden analiz edip önüne geçmekte tamamen sizlerin elinde.


Like it? Share with your friends!

92

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.