internetten para kazanma

İnternetten para kazanmak günümüzün şartları nedeniyle herkesin hayali bir konuma geldi. İnsanlar yaşadıkları maddi sıkıntılardan dolayı kendilerine ek kazanım kaynakları arıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Peki ya bu internetten nasıl para kazanılır? İnternetten para kazanmanın püf noktaları nelerdir gelin hep birlikte bakalım.

İnternetten para kazanmak aslında sanıldığı kadarda zor bir şey değildir. Örnek olarak bir dükkan açtığınızı düşünün ve bu dükkanın gelişim süreçlerini hayal edin. Nasıl dükkanı açtığınız anda yüzlerce müşteri sıraya dizilmeyecekse siz internet üzerinden para kazanmaya çalıştığınızda da aynı durum bir anda olmayacak. Aşağıda bahsedeceğimiz madde ne olursa olsun en önemli altın kuralımız “sabır”

İnternetten para kazanmak için neler yapabiliriz?

İnternetten para kazanmaya başlamadan önce kendinize zevk alarak yapabileceğiniz bir kategori seçmelisiniz. Bu kategori sizin sevdiğiniz bir işe ne kadar yakınsa, başarı şansınızda okadar çok artacaktır. Örneğin bir blog yazmak gibi. Eğer yazı yazmayı, düşüncelerinizi paylaşmayı veya gündemi takip etmeyi sevmiyorsanız bir blog yazmak sizin için bir hobiden çok zulüme dönüşür. Bu yüzdende şiddetle “severek yapabileceğiniz” kategorilerde sabırla ilerlemenizi tavsiye ediyoruz.

e ticaret yaparak para kazanma

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

Bugünlerde herkesin hayali olan e-ticaret her geçen gün daha fazla ilgi görerek çıtayı üst seviyeye taşıyor. Geleceğin en büyük pazar hacmine sahip olacak olan e-ticaret siteleri sayesinde alışveriş devri tamamen internet üzerine taşınıyor. E-Ticaret yapmak için ihtiyacınız olan şeylerden bazılarını aşağıda sizler için sıralıyoruz.

  • Hosting & Domain
  • Ürünler
  • E-Ticaret Danışmanı

Aslında gördüğünüz gibi çok fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Eğer bu işe ilk kez girecekseniz ve hiç bir tecrübeniz yok ise üzgünüz fakat başarısız olmanız çok muhtemel. Neden mi? Bir websitesi kurmanız gerekiyor ve bunun çok fazla detayı var. Bitti mi? Hayır. Websiteniz olsa bile e-ticaret’in genel yapı taşlarını ve pazarlamayı çok iyi biliyor olmanız gerekiyor. Oluşabilecek hatalara anında müdahale edebilmeniz ve sistemin yönetimini yapmanız gerekir. Eğer bu konular hakkında yeterince bilginiz yok ise mutlaka bir yazılımcı ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Bizim E-Ticaret Paketleri için tek tercihimiz her zaman E-Ticaret Dükkanı olmuştur. E-Ticaret Dükkanı ile iletişime geçerek 30 dakika içerisinde kendi e-ticaret sisteminizi oluşturabilir ve 7/24 destek alabilirsiniz.

2404603

Youtube ile Para Kazanma

Youtube üzerinden para kazanmak günümüzün şartlarında her ne kadar zorlaşmış olsada hâla imkansız değil. Eğer video içerikleriyle ile çok fazla zaman geçiriyor ve içerik hazırlamayı / paylaşmayı seviyorsanız bu yol tam da sizlik olabilir.

Youtube üzerinden para kazanmak için benzersiz ve eşsiz videolarınızı yükleyebilir ve hızlıca yayına alabilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken bir kaç şey var. Öncelikle şunu unutmayın. Youtube çok büyük ve ulusal bir sosyal mecradır. Bu sebeplede rakip analizini çok iyi yapmanız ve sürekli takip etmeniz gerekir. Paylaşacağınız içerikler ne kadar fazla izlenme alır ise okadar çok para kazanırsınız. Bunu yapabilmeniz içinde yukarda bahsettiğimiz gibi benzersiz ve kopya olmayan içerikler üretmelisiniz.

Videolarınızın ön yüzünden çıkan reklamlar gösterildikçe veya tıklandıkça gelirinize gelir katarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Eğer ürün satışı veya ticaret yapıyorsanız ve İçerik yayımlamak size göre değilse, kendi ürünlerinizin videolu reklamlar ile başarılı olacağını düşünüyorsanız kesinlikle Youtube Reklamlarınıda tercih edebilirsiniz.

instagramdan para kazanma

Instagram Hesabı ile Para Kazanma

Açık konuşmak gerekirse bugün Instagram en çok tercih edilen ve en popülerler listesinde birinci sıraya adını yazdıran sosyal medyadır. En iyi platformlarda her zaman iş imkanı diğerlerine göre çok daha fazladır. Bu sebeple sizde daha fazla gecikmeden hemen Instagram’da kendi işinizi kurabilirsiniz. Peki nasıl yapacağız gelin birlikte bakalım.

  • Instagram Üzerinden Ürün Satışı Yapmak
  • Instagram Üzerinden Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Instagram Üzerinden Ürün Satışı Yapmak

Instagram bugünlerde ürün satışı yapabilmeniz için eşi benzerini bulamayacağınız mükemmel kaynaklardan biri! Sosyal medyalarda gezinirken hepimizin gördüğü ürün reklamları ile çok kısa sürede milyoner olan insanları görmek mümkün. Belirlediğiniz benzersiz ürünü satışa çıkararak yüzlerce hatta binlerce satışa ulaşabilirsiniz. Fakat şunu unutmayın. En baştada söylediğimiz gibi hangi para kazanma yöntemini seçerseniz seçin, sabır olmadan hiç bir yere varamazsınız.

Instagram Üzerinden Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Diğer yöntemlere göre çok daha basit fakat çok daha fazla sabır isteyen bir iştir ve tek yapmanız gereken kaliteli bir Instagram sayfası oluşturmaktır. Günümüzün en büyük sosyal medyası olan Instagram üzerinde milyonlarca kişiye ulaşabilir ve çok hızlı şekilde gelir elde edebilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfa ile sürekli paylaşımlara devam etmeli ve takipçi kitlenizi her geçen gün arttırmalı, Instagram’ın önem verdiği tüm kurallarada dikkat etmelisiniz. Instagramda paylaşım yaparak aylık 3.000 TL ve 10.000 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz. Büyük bir kitleye sahip olursanız ve istikrarlı bir şekilde devam ederseniz başarı kaçınılmaz olacaktır.

editorluk yaparak para kazanma

Editörlük Yaparak Para Kazanma

Editörlük yaparak 1 ay içerisinde 10.000 TL’den fazla kazanabilirsiniz! Evet yanlış duymadınız. Günümüzde artan internet kullanımı ve websitelerinin artışı ile bir çok şirket birbiri ile rekabet etmek zorundadır. Bu durum aynen haber, blog ve portallarada yansımıştır. Eğer yazı yazmayı seviyor ve tüm gününüzü bunla geçirebileceğinize inanıyorsanız bu iş tam size göre. Aynı anda birden fazla şirket için aylık maaş ile yazı yazabilir veya freelancer olarak editörlük yaparak yazdığınız makaleleri kelime sayısına göre satabilirsiniz. İnternette bir çok forum ve iş ilanlarının mevcut olduğu sitede yoğun bir editör arayışının olduğunu görebilir ve bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

alan adi wallpaper

Domain Alıp Satarak Para Kazanma

Domain alıp satarak çok büyük kazançlar elde etmeniz mümkün. Satın alacağınız domainleri bir çok platformda ücretsiz veya ufak meblağlar ile yayımlayarak anında binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Domain satışı yapabilmeniz için yaratıcı ve hızlı olmanız gerekmektedir. Yaratıcı olmanız gereken kısım bulacağınız domain isimleri ile ilgilidir. Hızlı olmanız gereken kısım ise bulduğunuz domainin bir kaç dakika içerisinde alınabilecek olma ihtimalidir. Dünya’da her gün yaklaşık milyonlarca domain satılmakta ve büyük kârlar elde edilmektedir. Alan adları bir kaç yıl içerisinde tamamiyle tükenebilir ve domainler günümüzün arsa / dairesi kadar değerlenebilir.


Like it? Share with your friends!

86

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.