shiba uni ve dogecoin rally

Dogeconin en büyük düşmanlarından olan hatta lakabına Doge Killer denilen Shiba Inu pazarda büyük bir hacim kazanarak %50’den fazla yükseldi ve 0.0008435 TL seviyesini gördü.

Kripto Dünyasın’da yükselişe geçen ve rally üstüne rally yapan Shiba Inu yatırımcıları tarafından çok seviliyor ve değer kazanıyor. Her geçen gün yeni yatırımcıları kendisine çeken bu meme tokeni büyük kâr marjları bırakıyor ve yatırımcılarını sevindiriyor. Coin Market Cap sıralamasında #9’a kadar gelen Shiba tüm pazar hacmini kendi bünyesinde toplarayak diğer alt coinlerin yükselişini engelliyor ve sıralama almaya devam ediyor.

Bir çok yatırımcı Elon Musk’ı takip ediyor ve onun paylaşımları doğrultusunda alım satım yapıyor. Her ne kadar doğru bir yatırım hareketi olmasada yatırımcılar ettikleri kârlardan dolayı bu işten memnun gibi görünüyor. Kripto pazarının diğer bir kısmı ise, altcoinlerin yeteri hacime ulaşamaması ve istedikleri yükselişe geçememelerinden dolayı Shiba’ya öfke ve duyuyor.

Elon Musk yeni attığı tweet ile yatırımcıları tekrardan Doge Coin’e çekmeye çalışıyor ve bunu başarıyor. Elon Musk’ın tweetlerinden sonra Shiba Inu %22 değer kaybederek 10. sıraya geriledi. Aynı şekilde Doge Coin’de yükseldikten bir süre sonra ufak çaplı bir geri çekilme yaşadı.

shiba inu yukselise gecti

Shiba Inu Nedir?

Shiba Inu Ryoshi tarafından 2020 Ağustos’ta piyasaya sürülen ve bugün en çok ilgiyi gören meme tokenlerden birisidir. Ryoshi’nin hakkında çok fazla bir bilgi bulunmasada önemli bir kripto paranın kurucusudur. Ryoshi attığı bir tweette ise kendisinin kim olduğunun önemli olmadığını ve yatırımcıların SHIB hakkındaki gelişmeleri takip etmesi gerektiğini yazdı.

Shiba, Ethereum alt yapısı ile çalışan bir kripto paradır ve merkeziyetsiz borsalarda bulunmaktadır. Kullanıcıların bir diğer merak ettiği konu ise shiba madenciliğinin yapılıp yapılmamasıdır. Evet, shiba madenciliği yapılabilir ve toplamda 394.796.000.000.000 arza sahiptir.


Like it? Share with your friends!

88

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.